Cukor s dojčením

Po narodení dieťaťa všetky matky počas dojčenia premýšľajú o svojej výžive tak, aby nepoškodili svoje dieťa. Ale život bez sladkej pre väčšinu dievčat je jednoducho neskutočný. To môže zkaziť náladu, náladu pre vlastné kŕmenie a dokonca začať depresiu. Ako byť?

Neponáhľajte sa vzdať toho, čo vám poteší. Samozrejme, najmä v prípadoch po pôrode, by mal byť cukor obmedzený tak, aby nespôsobil alergiu u dieťaťa a v prípade potreby obnovil vašu postavu.

Cukor a dojčenie

Cukor alebo sacharóza sa vytvára v kombinácii troch zložiek - fruktózy, laktózy a glukózy. Pre normálnu činnosť akéhokoľvek organizmu potrebujete všetko. Takže laktóza chráni deti pred dysbiózou, kvôli dostatočnej dostupnosti v materskom mlieku.

Ale cukor pomáha asimilovať ďalšie látky - nevyhnutné vápnik, železo a tiež vitamíny B-skupiny. Derivát laktózy - galaktóza - je dôležitý pre vývoj mozgového tkaniva dieťaťa.

Ale cukor má svoje nevýhody. Takže kryštalický musí prejsť niekoľkými stupňami spracovania, v dôsledku straty dôležitých uhľohydrátov. A na spracovanie bude telo musieť vynaložiť veľa úsilia. To môže narušiť prácu vašej imunity a endokrinného systému.

Ale napriek tomu, keď sa dojčíte, stojí za to sa pozerať na mnohé sladkosti, napríklad banány, hrozno, akékoľvek kotúče, rovnako ako koláče, koláče a dokonca syry. Ich schopnosť spôsobiť zbytočné kvasenie vo vašich črevách bude mať nepríjemný vplyv na dieťa.

Napriek tomu je to všetko individuálne, dokonca aj pre čokoládu, nie každé dieťa bude reagovať. Samozrejme, ak ju nebudete jesť kilogramami. Nezúfajte, môžete si variť dort sám a dovoliť si jeden banán za týždeň. Domáce sladkosti sú oveľa lepšie ako obchody.

Ale bez neho je to nemožné, pretože cukor je zdrojom energie a aktivátorom procesov v mozgu. Preto je lepšie jesť zeleninu a ovocie, v ktorých je glukóza a fruktóza. Môžete si dovoliť pastille, marshmallow, sušenie a nesladené cookies. Alternatívou môže byť tiež hnedý (trstinový) cukor. Obsahuje množstvo minerálov a vitamínov.

Náhrady cukru

Ženy s dojčením môžu používať náhrady cukru. V miernom množstve nemôžu poškodiť vaše zdravie. Ale je potrebné nakupovať len prírodné, nie chemické. Napríklad:

• Aspartam sa môže premeniť na toxickú látku a zvýšiť možnosť vzniku rakoviny v močovom mechúri.

• Acesulfam môže viesť k ťažkostiam súvisiacim so srdcom alebo krvnými cievami.

• Spotreba veľa xylitolu vám prinesie poruchy v zažívacom trakte.

• Sacharín je škodlivý pre tráviaci trakt, je schopný sa hromadiť v tele dieťaťa a v tejto súvislosti je zakázaný v niektorých krajinách.

• Sorbitol môže spôsobiť hnačku.

• Fruktóza, podobne ako cukor, vedie k zmenám hladiny glukózy v krvi. Možnosť získať nadmernú hmotnosť zostáva tiež.

• Cyklamát je nebezpečný pre obličky, preto je počas tehotenstva zakázaný. Nie je predávaná takmer vo všetkých európskych krajinách.

Obľúbené sladkosti

Keď dojčíte kvôli tomu, že sa vzdávate svojich obľúbených zvyčajných sladkostí, je to veľmi ťažké. Ale cukr je v nich obsiahnutý vo veľkom množstve. Majte na pamäti, že v potravinárskom priemysle často používajú umelé sladidlá, škodlivé pre matku aj dieťa, dojčené. Musíte vydržať celý rok, alebo dokonca aj dva?

Väčšina odrôd je vyrobená z bielej múky a cukru. Okrem toho sú tu aromatické korenie, glazúry, džemy a ďalšie prísady. Navyše múčne výrobky s dojčením môžu spôsobiť zápchu dieťaťa.

Nebojte sa, môžete si kúpiť ovesné alebo žitné sušienky. Obsahujú veľké množstvo užitočných látok a menej často prispievajú k výskytu negatívnych reakcií u batoliat.

Existujúci názor, že halva zlepšuje laktáciu, nie je nedôvodný. Môže sa to stať kvôli obsahu semien a orechov v ňom. Súčasne môžu spôsobiť závažné alergické reakcie.

Bohužiaľ je to známy silný alergén. Zvyčajne po jeho použití deti rozvíjajú diatézu a iné reakcie. Obsahuje mnoho umelých náhrad, konzervačných látok a príchutí.

Mal by byť vylúčený z potravy najmenej niekoľko mesiacov. Ak sa nemôžete držať späť - kúpiť vysoko kvalitnú horkú čokoládu.

Rýchlo sa potešíme - zmrzlina vo všeobecnosti sa nevzťahuje na zakázané výrobky počas dojčenia. Ak je dieťa alergické na mliečnu bielkovinu. Ale musíte si ju opatrne vybrať:

1. Vyberte zmrzlinu bez prísad. Je lepšie v prípade potreby dať doma hrozienka alebo džem.

2. Pozri, že obsahuje minimálny obsah čokolády a mliečneho tuku. Väčšina z nich bude v náplni a menej - v mliečnej zmrzline.

3. Venujte pozornosť dátumu exspirácie, ako aj stavu brikety. Nepoužívajte nerovné alebo deformované.

4. Vyberte odrody, kde sa cukor nachádza v minimálnom množstve. Napríklad ovocie.

Všetko sladké musí byť zavedené do stravy postupne, počnúc malými kúskami. Ak nie je žiadna reakcia na dieťa, potom sa nabudúce môžete pokúsiť jesť viac.

Nenechajte sa zbaviť hormónu šťastia, ľahko získať konzumáciou sladkej. Každá matka počas dojčenia pokusom a omylom bude schopná nájsť niečo užitočné a chutné pre seba. A tým viac, mladá matka príde vhod s energiou, ktorú dáva cukor.

Stránka Voskromi.ru vám povie viac o dojčení, dojčení a kŕmenie dojčiacej matky.

Počúvajte svoje dieťa a všetko bude v poriadku!

Cukor s dojčením

Ako vyzerať mladšie: najlepšie účesy pre tých, ktorí majú viac ako 30, 40, 50, 60 Dievčatá vo veku 20 rokov sa neobávajú o tvar a dĺžku účesu. Zdá sa, že mládež bola vytvorená pre pokusy o vzhľad a odvážnych prstencov. Avšak už.

K hrôze krásnej: 15 šokujúcej plastickej chirurgie, skončilo žiaľ. Plastická chirurgia medzi hviezdami je dodnes neuveriteľne populárna. Problém však spočíva v tom, že skorší výsledok nebol vždy ideálny.

15 príznakov rakoviny, ktoré ženy najčastejšie ignorujú. Veľa príznakov rakoviny je podobné ako iné ochorenia alebo stavy, takže sú často ignorované. Dávajte pozor na svoje telo. Ak si všimnete.

19 osobností, ktoré pred tým, ako sa stali obľúbenými, vyzerali úplne inak. Svetové celebrity, ktorých obrazy sú teraz hlúpe milióny fanúšikov, vyzerali úplne inak. Naše ideálne idoly mali dosť h.

Dátum narodenia môže o vás veľa povedať. V súčasnosti čoraz viac ľudí má tendenciu veriť, že údaje majú v živote zásadný význam. Prichádzame na tento svet v určitý deň.

7 tajomstiev ľudí, ktorí sú vždy čistí v dome Chcete byť vždy čistý doma, a to nielen v nedeľu po jarnom upratovaní? Potom postupujte podľa týchto tipov.

Related news

Cukor s dojčením Cukor s dojčením Cukor s dojčením Cukor s dojčením Cukor s dojčením Cukor s dojčením Cukor s dojčením Cukor s dojčením Cukor s dojčením Cukor s dojčením